Datum: 02.03.2013

Vložil: Pavel

Titulek: ÚŽASNÁ PEVNÁ SKLA M 42

Zdravím pana fotografa,jsem rád,že jsem si prohlédl krásné stránky dalšího nadšence do retrofototechniky - super -jen tak dál. Začínal jsem fotit v r.1977 SMENOU 8M-to mně bylo 16. To mi zakrátko nestačilo a začal jsem experimentovat s měcháčem 6x9 na rollfilm do kterého ale svítilo at jsem měch omotával černou šálou sebevíc. V r. 1979 jsem za první našetřené penízky kupoval Prakticu VLC 3 s Pancolarem 1,8 -50 - ÚŽASNÉ. Dodatečně ještě
objektiv 135-2,8 Pentacon - nádhera.Fotografii jsem natolik propadl již tehdy,že když jsem měl prakticu měsíc na opravě musel jsem si koupit tehdy nouzově Zenit E s Industarem 3,5 - 50. Po vojně byla možnost koupit nový Nikon FG-20 úžasná manuální mašinka - tichý chod,brilantní kresba -to byl rok 1985.Výše uvedený Nikon ale nevydržel v r.1999 třičtvrtě roku pobytu poblíž moře na Floridě,kde bylo většinou ještěv 18 hod. kolem 30 stupnů a hlavně extrémní vlhkost vzduchu.To jsem kupoval poté tedy Nikon F 80 A ZOOM 28-105 MACRO- to je taková fajnovější,jemnější mašinka - samozřejmě toužím po nějaké digi -zrcadlovce ale dodnes si UŽÍVÁM FOCENÍ I S
PRAKTICOU VLC3 A S OBJEKTIVY,KTERÉ DOSUD FUNGUJÍ A KRESLÍ PRÍMOVĚ - ZDA SE MI,ŽE I MECHANICKY JSOU ODOLNĚJŠÍ - V PŘÍPADĚ LYŽAŘSKÝCH FOTOTOULEK ATD. I DRUHOU NĚKOLIKAMĚSÍČNÍ NÁVŠTĚVU OPĚT NA FLORIDU U MOŘE VŠE S TOUTO STAROUČKOU FOTOTECHNIKOU VŠE FUNGOVALO A DOPADLO BÁJEČNĚ. I dnes jsem si užíval focení ponejvíce s Pentaconem 2,8- 135 při toulkách naší NÁDHERNOU ČESKOU ZEMÍ.

Přidat nový příspěvek